Фан Сайт сериала House M.D.

Последние сообщения

Мини-чат

Спойлеры, реклама и ссылки на другие сайты в чате запрещены

Наш опрос

По-вашему, восьмой сезон будет...
Всего ответов: 2033

Советуем присмотреться

Приветствую Вас Гость | RSS

[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · FAQ · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 8
  • 9
  • »
Модератор форума: _nastya_, vikimd, ребекка, MarishkaM  
Форум » Фан-фикшн (18+) » Общие фанфики » ***Різдвяні подарунки (Про Хауса в клініці та після (укр))
***Різдвяні подарунки
kahlanДата: Пятница, 05.06.2009, 14:43 | Сообщение # 1
Кэлен
Награды: 0

Группа: Дежурные врачи
Сообщений: 5282
Карма: 20746
Статус: Offline
Автор: kahlan
Название: ***Різдвяні подарунки
Жанр: Gen
Рейтинг: PG (?)
Статус: в процессе
Размер: макси
Описание: Началось все с небольшой оптимистической фантазиии. А потом как пошло... Русская версия будет, когда допишу. И если в этом будет смысл.

Різдвяні подарунки
Розділ 1. Хаус. Глава 1.

Два тижні. Ще тільки два тижні, і я виберуся з цього паскудного місця. Мені вже добряче остогидло існування за розкладом для психів. Життя з дитинства вперто намагається затиснути мене в якісь чергові рамки, як античний Прокруст своїх випадкових гостей. А тут, у Мейфілді, все просто просякнуто інструкціями та педантизмом. Коли я трохи набрався сил після детоксикації, то намагався ігнорувати всі ці ідіотичні правила, але це не спрацювало. Ніколи не думав, що санітари можуть бути такими переконливими, дідько б їх забрав.

Втім, слід визнати, мій лікар, Смол, добре знає свою справу, та Вілсон до іншого і не звернувся б. «Це - частина твого лікування». І ти, Джиммі! А сеанси психоаналізу! Важко повірити, що знаходяться люди, які за це гроші платять. Щоправда, колись і я витратив кілька сотень на задушевні розмови, та воно не допомогло. І зараз не допоможе. Та й навіщо? Бути нормальним членом суспільства – що може бути нуднішим?

Заплющивши очі, я сиджу на лавці у внутрішньому дворі клініки. Вересневе сонце вже не зовсім пекуче. Нога болить, але терпіти можна. Довкола багато інших пацієнтів, деякі спокійно сидять, інші весь час ходять та бурмочуть, кілька розмовляють, до мене, дякувати Господу, ніхто не підходить. Якось мені спало на думку, що психіатрична лікарня - чудове місце для тих, хто цінує несподівані знайомства. Я точно не ціную, хоча іноді не маю вибору. Як казав Сартр: «Пекло – це інші». Особливо ті, що навколо.

Та нічого, терпіти вже не довго. Я сумую за своїм звичним світом, за піаніно, за віскі, улюбленим диваном, вечорами з Вілсоном та пивом чи з пивом та порнушкою, за ві… Ні, за ним я не сумую. Те, що зробило таке з моїми мізками, врешті мусить зникнути. Цікаво, як довго я зможу себе в цьому переконувати… І чи це точно він став єдиною причиною? Адже, лікар казав, що певний вплив мав і струс мозку під час аварії, стрес, і ще там щось. Тобто відповіді він не знає, хоч і один з найкращих в цій галузі. Я теж її не знаю, але зараз це не важливо.
Найбільше мені не вистачає роботи. Я сумую вже навіть за тими дурнуватими пацієнтами в клініці з їх нежитем, ангінами, вагітністю, алергією, зламаними пальцями та MP3-плеєрами в не призначених місцях. Головне не казати про це Кадді.
За два тижні я повернуся в Прінстон, і хай тоді мої «дітлахи» начуваються. 13 та Форман мабуть вже дістали Тауба своїм неконтрольованим за моєї відсутності милуваннячком і грою Формана у начальника відділу. Для початку я перевірю, що вони там всі налікували, поки «татусь» був у «довгостроковій відпустці», а потім…

Цокіт підборів. Так, в нашому зоопарку година відкритих кліток, тобто відвідини. Який знайомий ритм, я впізнав би його з тисячі інших, хоча не чув вже більше місяця.
- Хаус! – обожнюю, коли вона вимовляє це своїм низьким сексуальним голосом.
- Ось ти де! Вілсон розмовляє з твоїм лікарем, зараз прийде. Як ти себе почуваєш?
Я поволі розплющую очі і витріщаю їх в удаваному подиві.
- Ще живий. А Смол точно в змозі розмовляти після того, як зазирнув в цю блузку???
Кадді не реагує. Хоча погляд не відводить, як в свої минулі візити. І.. посміхається???
- У доктора Смола напрочуд гарні манери, на відміну від тебе, Хаус. Він сказав, що через два тижні тебе випишуть. Це чудова новина.
Гарні манери? На відміну від мене? Дражниш мене, Кадді?
- Він що, зробив комплімент твоїм очам? Бо абсолютна більшість чоловіків їх не в змозі помітити, бо не можуть відірватись від….
Кадді перебиває мою традиційну тираду:
- І якраз вчора я нарешті отримала від Ради директорів згоду на твій новий контракт.
- Новий контракт??? – я щиро не розумію, про що йдеться. В мене ніби вже є один і він мене цілком влаштовує. - Про що, в біса, ти торочиш?
- Контракт на посаду незалежного медичного консультанта клініки. Ті самі гроші, лише чотири обов’язкові консультації на місяць, ніяких контактів з надокучливими пацієнтами та їх родинами, ніяких годин у клініці. Щоправда, в тебе не буде кабінету, та він тобі і не знадобиться. Купа вільного часу. Все, про що ти мріяв, адже так? – Кадді все ще дивиться мені у вічі. - Щоправда, в тебе буде менше можливостей зазирати мені у блузку і витріщатись на мої сідниці, але це вже ти якось переживеш, - з легкою посмішкою додає вона.
Я настільки приголомшений, що кілька секунд мовчу.
- Але ж я вирішив ту справу?
- Вирішив.
- І Вілсон казав, що моїй ліцензії ніщо не загрожує?
- Не загрожує, без неї не було б і цього контракту.
- А що сталось зі старим???, - я хотів закричати, але не вийшло. Кадді на хвильку відводить погляд і відповідає твердим голосом.
- Ти подаси заяву про звільнення. Це найпростіше рішення. Форман стане головою відділу. Ти будеш його консультувати і за ним приглядати. Я буду спокійна. Всі будуть задоволені.
О, так. Всі будуть. Задоволені. Форман точно буде. От тільки хто за ким буде приглядати?
- А більше ти нічого не могла вигадати?! Не буду я підписувати ніяких заяв. Консультант, аякже. Я не маю жодного бажання сидіти і чекати, поки той ідіот Форман зробить мені ласку та спитає мою думку. А може і не спитає. А потім буде вирішувати, приймати її чи ще порадитись зі своєю аксеноритичною подружкою? Я тобі що, кімнатний папужка? Та яким місцем ти взагалі думала? Тим, що найбільш помітне? Не потрібен мені твій новий контракт, запхай його собі .. от туди і запхай.

Кадді кілька секунд мовчить і, не дочекавшись продовження, спокійно відповідає:
- Хаус, ти мусиш зрозуміти, для тебе це – фактично єдиний вихід. Ти не уявляєш, ЩО я зробила, щоб отримати згоду на цей контракт. Спочатку всі не хотіли й чути, що ти взагалі залишаєшся. Казали, що нікому не відомо, що буде наступного разу: підпал лікарні, черговий шалений експеримент над хворим, шоу стриптизерів у холі.. Твоя репутація плюс останні події…
- Себто те, що я остаточно збожеволів?- я просто не змозі це слухати.
- Але поступово я змогла їх переконати, що ти потрібен лікарні, незважаючи на.. на те, що сталось. Якраз та справа і стала моїм останнім аргументом. Я привезла всі документи, щоб ти продивився і підписав, - вона переводить подих. І вже не дивиться мені в очі.

Який переконливий тон. Кадді явно настроєна рішуче, а зараз ще підтягнеться мій ліпший друг, великий любитель мене виховувати.
- Залиш їх, я мушу порадитися зі своїм адвокатом., - видушую з себе якусь гримасу. Кадді одразу погоджується, мабуть чекала гіршого:
- Звичайно, тобі треба заспокоїтись і подумати. Якщо вирішиш не тягнути з цим, віддаси папери Вілсону, он він вже йде. Я піду до машини, не буду заважати вашим чоловічим теревеням.
Коли це її не цікавили чоловічі теревені?
Отже, ява друга. Цікаво, з чого він почне. Яка широка і сяюча посмішка, його стоматолог таки відпрацьовує свої гроші.
- Привіт, нічогенько так виглядаєш. Поговорив з Кадді?, - Вілсон уважно дивиться на мене. Я місяць не підстригав бороду і знаю, як виглядаю. Нічого спільного з нічогенько.
- Угу. Вона в цілому окреслила мої майбутні перспективи. Для спеціальної програми для психічно неврівноважених лікарів – наркоманів прозвучало якось фантастично, - я не збираюсь стримувати сарказм. Вілсон трохи супиться.
- Для того психічно неврівноваженого геніального лікаря – колишнього наркомана, якого я знаю, це буде найкраще.
- Та невже? Всі навколо знають, що для мене найкраще, особливо ти. Ну, для тебе теж має бути непогано. Ніхто не буде зненацька хапати твої сандвічі, ти вже мабуть звик за ці чотири місяці купувати лише один. Ніхто не буде курити косячки, які ти робиш «для пацієнтів», тепер вони всі твої. Так само, як і нові симпатичні медсестри. Ніхто не буде тягти у борг гроші, безцеремонно вдиратись до твого кабінету під час прийому. Далебі, ти навіть зможеш знайти собі ще одного друга. А може вже знайшов?
- - Хаус, не мели дурниць! Кадді витратила майже місяць на умовляння членів ради. Вони хотіли тебе звільнити і заборонити Кадді давати тобі рекомендації. Їй навіть натякали, що вона занадто вперто тебе захищає. Вона посадою ризикувала! І вже не вперше, якщо ти пам’ятаєш.
Вийшло якось по-дитячому. Справді, на що я сподівався? Красно дякую, що хоча б ліцензію не відібрали. Треба якось відволіктися, бо зараз я лусну від люті.
- Вибач, я мабуть занадто зрадів, що нарешті звільнився від необхідності лікувати усяких надокучливих пацієнтів. Ще два тижні я можу бути неадекватним, мені лікар дозволив. Краще розповідай, як там наші свіжоодружені голуби? Місіс Чейз вже поповнила свою знамениту колекцію сперми? І що там виробляють ті йолопи, мої поки що підлеглі? – питаю я, щиро сподіваючись, що Вілсон це проковтне. Та той ніби радіє радикальній переміні теми, причому зовсім мені не притаманній.
- - Кемерон просто сяє. Чейз також. Вони кілька разів питали про тебе, хотіли навідати, та я вирішив, що це не найкраща думка. Між іншим, Кемерон не змінила прізвище. Твої…, він робить невелику паузу, - підлеглі ніби нікого ще не вбили.
- Ти не привозиш мені жодних нових справ! Після історії з тим хлопцем я тут помираю з нудьги.
- Просто не було нічого такого, з чим Форман не міг…
В світлі останніх подій згадки про Формана я не стерпів:
- Так, я зрозумів, світ чудово дає собі раду і без мене.
- Хаус, припини, - Вілсон відкидається на спинку лавки. – Ліпше розкажи мені щось про тутешніх медсестер.
- Я можу розкрити тобі кілька надійних методів, як сюди потрапити, і вони будуть опікуватись тобою з ранку до вечора. Щоправда інколи їх змінюють санітари, це тобі може не сподобатися.
Вілсон посміхається, ми перекидаємось пустими фразами. Нарешті він встає і дивиться на папери, що лежать поряд зі мною на лавці.
- Хай залишаються, підпишу пізніше.
- Як скажеш. Ну, бувай. Я заїду до твого домовласника, скажу, що ти повернешся за місяць. Перші два тижні ти ж будеш жити у мене, як ми домовлялись.
- Та пам’ятаю..

Я дивлюсь, як він іде геть, та знесилено заплющую очі. На душі, м’яко кажучи, сцикотно. Дідько забирай! Що мені казала та суддя на моєму процесі століття? «Докторе Хаус! Думаю, ви не заслуговуєте на таких друзів». Дешевий пафос, але так, ваша честь, не заслуговую. Фантастичні, неймовірні, казкові умови для лікаря в моєму становищі і з моєю репутацією, лише з одним але. Дуже великим але. В мене вже не буде МОЇХ пацієнтів. Не буде МОЇХ рішень. Консультант! Сто чортів їх всім в печінку! Я стискаю кулаки, намагаючись заспокоїтись.

- Привіт, солоденький! Чула, сьогодні день, коли мрії втілюються у життя. Принаймні твої, - вкрадливий голос просто над вухом.
Грейс. Ну аякже. З’явилась – не забарилась.
- Забирайся.
Грейс не звертає на це жодної уваги і сідає поряд. Безцеремонно, як і завжди, вона бере залишену Кадді теку і починає гортати папери. Заважати цій нахабі – тільки витрачати час. Вона читає уважно, одразу видно, що татусь її добряче видресирував.

Грейс десь 40 років, і більше половини з них вона майже живе тут, в Мейфілдській психіатричній лікарні. Останні десять років її лікарем є Смол. В мене є підозра, що він є й коханцем, бо вона крутить їм, як хоче. Її татусь – відомий адвокат – помер два роки тому і залишив чималий спадок. Вона могла б жити, де завгодно, її стан це дозволяє, але Грейс воліє бути тут. Раз на рік, в «світлі періоди», Грейс кудись їздить. А так вона живе в Мейсфілді і займається двома речами: щось вивчає та щось винюхує. Зараз це курс журналістики в якомусь університеті та японська. Про перше я не питав, а щодо другого зробив помилку: сказав їй щось японською. Так би мовити, згадав дитинство. Тепер годину на день я роблю вигляд, що допомагаю їй колись прочитати якогось Муру…камі в оригіналі. Не в цьому житті.

- Я в захваті. Вони збираються платити тобі дуже непогані бабки за те, що ти НЕ будеш лікувати пацієнтів. Ніхто не вибив би для тебе кращих умов, солоденький.
- Ти не помиляєшся. А тепер забирайся.
- Девід сказав мені, що твій друг розповідав про це з неабияким піднесенням, - її трохи іронічний тон нагадує мені Ембер. Я просто волаю:
- Геть від мене!
Хворі, що стояли неподалік, злякано відскакують. Санітар, що наглядає за нами, швидко прямує в мій бік. От цього мені тільки не вистачало, бо він точно не з числа моїх симпатиків. Грейс зустрічає його холодним поглядом:
- Джо, не чіпай. Я впораюсь.
- Але…- він не хоче втратити нагоду продемонструвати свою владу, та Грейс йому не по зубах. Вона – один суцільний виняток з тутешніх правил.
- Іди, - Грейс забуває про Джо і повертається до мене: - Пішли, поговоримо.

Говорити я не хочу, але піднімаюсь і шкандибаю за цим стервом. Сперечатися з нею – марна справа, «ні» для Грейс просто не існує. Біль в нозі вже майже нестерпний, тож мені треба полежати. Адже до наступної порції ліків ще година, і її треба якось прожити.

Я вкладаюсь на шикарний шкіряний диван Грейс в запилюжених кросівках. Ну що, маєш, крихітко? Місце, де вона живе, важко назвати палатою. Фактично, це двокімнатний готельний номер з дорогими меблями та купою техніки. Спочатку її татко, а зараз вона, щороку жертвують цій бісовій лікарні чималеньку суму, тому Грейс робить тут майже все, що їй заманеться. Наприклад, не дає мені здохнути. Або шпигує за лікарями, щоб було чим їх шантажувати. Чи порпається в історіях хвороб для поповнення колекції «цікавих» пацієнтів. Неабиякий талант шантажистки та гроші допоміг Грейс зібрати колекцію ключів від більше ніж половини дверей у Мейфілді, а останній пацієнт, який її зацікавив, - це я.
Найсмішніше в цьому те, що Смол абсолютно не здогадується про таємні таланти своєї одночасно пацієнтки та подружки. Ну, принаймні, я так думаю.

Далі звісно буде.




Сообщение отредактировал kahlan - Пятница, 05.06.2009, 16:19
 
KinshasaДата: Пятница, 05.06.2009, 15:13 | Сообщение # 2
Кардиолог
Награды: 0

Группа: Персонал больницы
Сообщений: 763
Карма: 849
Статус: Offline
Клас! Можна вже сказати - як завжди, чудова українська smile
Чекаємо на продовження!
Quote (kahlan)
в нашому зоопарку година відкритих кліток
sad
 
GandzilkaДата: Пятница, 05.06.2009, 15:45 | Сообщение # 3
Аллерголог
Награды: 0

Группа: Персонал больницы
Сообщений: 308
Карма: 643
Статус: Offline
ААААААААААа
божижтимій, яка прєлєсть hands
lips pray
я думаю, обов"язково тре буде перекласти російською - хай інші жителі форуму порадіють
єдине - все ж таки Доктор Хаус, а не Лікар - це не професія, а звання/посада



He's a sexy man, he's eight feet tall, his eyes are like ice blue, he's extremely intelligent, really talented, what's not sexy about Hugh Laurie?!
 
kahlanДата: Пятница, 05.06.2009, 15:59 | Сообщение # 4
Кэлен
Награды: 0

Группа: Дежурные врачи
Сообщений: 5282
Карма: 20746
Статус: Offline
Quote (Gandzilka)
єдине - все ж таки Доктор Хаус, а не Лікар - це не професія, а звання/посада

Приймаю, зараз виправлю.

Дякую. smile


 
rinnyДата: Суббота, 06.06.2009, 01:44 | Сообщение # 5
Окулист
Награды: 0

Группа: Персонал больницы
Сообщений: 101
Карма: 81
Статус: Offline
Ой, така цікава мова - всі ці ідіоми(?),мені до такого ще далеко=(

Дуууже цікаво,що ж там далі!!!!І що це за Грейс.
Хах, до речі! Ще до згадки,що її голос нагадував голос Ембер, я саме такою Ембероподібною блондинокю її собі і уявила!


 
kahlanДата: Воскресенье, 07.06.2009, 17:57 | Сообщение # 6
Кэлен
Награды: 0

Группа: Дежурные врачи
Сообщений: 5282
Карма: 20746
Статус: Offline
Quote (rinny)
Хах, до речі! Ще до згадки,що її голос нагадував голос Ембер, я саме такою Ембероподібною блондинокю її собі і уявила!

Грейс не схожа на Ембер. Спочатку я взагалі не хотіла нічого писати про її зовнішність, та вийшло трохи по іншому. smile

Добавлено (07.06.2009, 17:57)
---------------------------------------------
Розділ 1. Хаус. Глава 2.

Вперше, я побачив Грейс на третю ніч детоксикації, коли вже не мав сили ні на що, крім мрії про негайну, але бажано безболісну смерть. Вона зайшла до моєї палати, кивнула медсестрі та сіла поряд з ліжком.
- Цікавий екземпляр. Ти хто?
В картці біля ліжка було зазначене вигадане прізвище, яке я назвав при оформленні сюди, це було прізвище людини, яку я вважав своїм справжнім батьком. Мені це видалось тоді смішним.
- Альберт Ейнштейн, - я відповів одними губами перше, що спало на думку.
- Та ти що? От вона, типова американська освіта. Сотні психів і жодного Наполеона. Принаймні не Бетмен. Як на мене, Альберт Ейнштейн тобі не пасує. Може будеш Франкліном? Ти в курсі, що Франклін найбільш популярний серед психів?
Знайшла, чим здивувати. Франклін у всьому світі найбільш популярний, особливо у країнах, куди путівники їздити самому не радять. Не дочекавшись відповіді, вона продовжує:
- Ні, Альберт мені точно не подобається. Вже ліпше Берті. Заперечення є?
-
Заперечення були, та я не мав сили вигнати дивну надокучливу істоту, просто мовчав. Тоді мені ще марилась Ембер, її постійний шепіт ніби висмоктував з мене останні сили.
- Ти залишився один, - глузливо шепотів голос. – Вони ніколи не повернуться за тобою. Та вони навіть радіють, що тебе нема.

Грейс приходила і на четверту ніч, і на п’яту. Я мовчав, та її це не обходило. Коли їй набридало ставити запитання і не отримувати відповіді, вона читала, чи розповідала якісь історії про інших пацієнтів, чи просто сиділа мовчки та роздивлялась мене.
Коли закінчилась детоксикація і мені почали давати інші знеболювальні, вона на два тижні зникла. Я навіть спочатку вирішив, що то була чергова галюцинація. Тоді я ще сподівався, що мені от-от скажуть, що зі мною все добре і відпустять. Марна надія. Ембер більше не з’являлась, та це було єдине покращення. Через кілька днів лікар Смолл сказав, що я маю провести тут ще мінімум три місяці для лікування та реабілітації. І що Вілсон на це погодився.

Наступного разу я побачив Грейс на прогулянці у дворі, вона безцеремонно підійшла до мене і всілася поруч. Досі я ігнорував спроби інших пацієнтів завести зі мною розмову і не збирався робити для неї виняток, тож зробив вигляд, ніби читаю медичний журнал. Від ліків, що мені тоді давали, та від сильного болю в нозі в мене був постійний туман в голові.
Наступного дня історія повторилась, тільки цього разу Грейс притягла з собою синю теку і почала гортати сторінки, мугикаючи якусь пісеньку. Я не витримав і скосив очі. Схоже на історію хвороби, он і наклейка з іменем. Помітивши мій погляд, Грейс піднесла папку просто мені до обличчя, і я прочитав: «Грегорі Хаус». Якого дідька! Вона виявилась спритнішою і видерти папку мені не вдалося.
- Тихіше, - засичала вона. – Там майже нема нічого цікаво. Принаймні для тебе.
- Це має бути в сейфі у мого лікаря.
- Це і було у нього в сейфі півгодини тому і опиниться там знову ще через двадцять хвилин. Я просто шукала привід для знайомства. Я – Грейс. А ти, здається, Грег, хоча Берті мені подобається більше.
- Я тобі не Грег. Я негайно іду шукати лікаря Смола.
- Заспокойся, не Грег. Поки ти його знайдеш, папка опиниться у сейфі, і він вирішить, що в тебе знову галюцинації. Принаймні, я його в цьому переконаю. Воно тобі треба? Між іншим, я непоганий співрозмовник, мені зараз нудно, а ти, здається, цікавий тип. Принаймні, будеш десь за тиждень, коли тебе припинять накачувати різною гидотою. І ключі від сейфу твого лікаря – не єдине, що в мене є.
Як виявилось потім, Грейс не збрехала ні про перше, ні про друге.

Та до біса спогади, мені треба зосередитись на тому лайні, в якому я опинився.
Почнемо з простішого. Я підписую той паскудний витвір хворобливої уяви Кадді про моє щастя. Форман – начальник відділу, а я сиджу дома, кайфую, що не треба нікуди ходити, і …поступово божеволію. Я цього не витримаю. Мені потрібна робота. Тоді, коли Я цього хочу. Потрібні пацієнти. Чиї випадки МЕНЕ зацікавили. Потрібна лікарня. Бо це частина МОГО життя. З Форманом – начальником відділу в мене нічого цього не буде.
Думай, Хаус. А що як умовити Кадді зробити Кемерон начальником? Їй же завжди хотілося мене врятувати, а тут така чудова нагода. З нею я б якось упорався. Кемерон, Кемерон, Кемерон. Крихітка Кемерон… Та марна справа. Ми вже в це гралися, коли Кадді раптом вирішила перекваліфікуватися з головного лікаря на турботливу матусю, і вдруге вона таку помилку не зробить. Та й Чейз буде не в захваті.

Добре, розглянемо альтернативи. Інша робота. В лікарні, де мене добре знають, мене не візьмуть. В лікарнях, де про мене чомусь не чули, ну от, наприклад, десь в Техасі чи Флориді, потрібні рекомендації, а Кадді їх мені не дасть. Якби вона могла дати мені рекомендаційний лист, вона могла б залишити мені і роботу. Відпадає. Навіть якщо я щось збрешу про відсутність рекомендацій, головний лікар будь-якої лікарні зателефонує в Прінстон Плейсборо, і … Цікаво, що йому скаже Кадді? Можна спробувати. Що там іще? Приватна практика? Не смішно. Корпус миру? Ліпше вже залишитись тут…
Думай, Хаус. Адже тобі ніхто не допоможе.

- Ти ще довго збираєшся мріяти про своє щасливе майбутнє? – Грейс перебиває мої роздуми. Весь цей час вона просиділа мовчки, втупившись у ноутбук. – Бо тобі вже час шкандибати по таблетки та сеанс спасіння душі. Не чемно примушувати Джо тебе шукати.
- Ти піклуєшся про санітарів?
- А ти вирішив, що про тебе? Ти підеш собі, Берті, а санітари залишаться. Що ти там надумав?
- Не твоя справа. Через два тижні мене тут не буде. І припини називати мене цим дебільним ім’ям, скільки я мушу це повторювати?
- Мені так подобається і ти сам це придумав. Ти підпишеш контракт?
- А ти можеш запропонувати мені щось інше? – я знов починаю лютувати. – Жодна лікарня у цій країні не візьме мене без рекомендацій. А їх в мене нема. Ї не буде. А мені потрібна робота.
- Я все зрозуміла, заспокойся. І забирайся вже, бо мені треба подумати.
Я так і роблю. Варто стати на ногу, як біль пронизує мене аж до маківки. Чорт! Я міцніше стискаю палицю і поволі кульгаю коридором в свою палату.

Наступного дня, після ранкових процедур, це стерво знову притягло підручник з японської. Я не став сперечатися, бо хотів якось відволіктись від невеселих думок про майбутнє, що переслідували мене з вечора.
Під ранок мені наснилось, ніби я іду коридорами Прінстон Плейсборо, а ніде нікого нема. Я знаю, що всі вони, Кадді, Вілсон, моя команда та Кемерон з Чейзом десь тут. Я чую їх голоси, але не можу розібрати слів. Кличу їх, але ніхто не відповідає. Врешті, після довгої гонитви по коридорах за голосами, я опиняюсь біля свого кабінету. На знайомих дверях досі написано моє ім’я, але воно перекреслене чимось рожевим. Чи є хтось в кабінеті, не видно, бо скло чомусь непрозоре. Я поволі торкаюсь недбало проведеної рожевої риски і вимащую палець у чомусь жирному. Це губна помада.

На якийсь час японські дієслова повністю поглинають мою увагу. В дитинстві, під час перебування з батьками на Окінаві я навчився трохи розмовної японської, але правила граматики в 14 років мене не зацікавили. І мистецтво каліграфії якось теж не приваблювало. Наполегливість Грейс у вивченні мови, яка їй ніколи не знадобиться, мене трохи смішить. Її маніакальний потяг весь час щось вивчати поєднується з повним небажанням побачити світ за стінами Мейфілда та вражаючою навіть для мене безпорадністю у буденному житті.

Грейс бурмотить собі під ніс, намагаючись засвоїти першу основу. Цікаво, чи приїде Вілсон наступного тижня за цими дурнуватими паперами? Чи залишить це до дня моєї виписки? Так, мабуть не приїде. Думаю, ця турботлива парочка, Вілсон та Кадді, вирішить, що нерозумно занадто тиснути на мене. Та й навіщо? Куди я можу подітися?
Весь час мого перебування в клініці Вілсон відвідував мене раз на два тижні. Поїздка сюди забирає цілий день, адже звідси майже триста миль до Прінстона. Два рази з ним приїздила Кадді. Першого разу це сталось через півтора місяці мого перебування тут. В той день я був у поганому гуморі та ще й під дією ліків, і ніякої розмови не вийшло. Вона не знала, що мені казати, ховала очі, тож після перших питань про мій стан та моїх дуже коротких відповідей запала мовчанка. Врешті, я спитав, хто виконує мої обов’язки, хоча це було очевидно. Кадді відповіла, що Форман, і я кивнув. Вона ще пару хвилин посиділа і пішла.

Через місяць вона приїхала вдруге. Вони з Вілсоном привезли мені справу двадцятирічного хлопця з цілою купою симптомів та жодним діагнозом. Команда марно билась над ним чотири дні, його стан не покращувався, і Кадді нарешті зважилась приїхати до мене. Не думаю, що вона справді на щось розраховувала.
Після того, як я передивився записи в картці, вона спитала:
- Є якісь ідеї?
Ну просто старі добрі часи. Ідей поки не було. Форман , Тауб та 13 добряче попрацювали, зібрали найдетальніший анамнез, зробили купу аналізів, проробили півдесятка версій, але пацієнт помирав, і ніхто не знав, що записувати в графу: «Причина смерті» .
- Я мушу подумати. Скільки в мене часу?
- Доби дві, не більше. Нирки і печінка вже відмовляють. Хаус, ти – його остання надія.
- Зроби мені ласку, прибережи свої пишні фрази для спонсорів.
Ми втрьох обговорювали цю справу більше години, але марно. Врешті, я сказав, що вони мені тільки заважають, тому хай забираються.
Можливо, мені пощастило, але я розв’язав цю справу за двадцять годин. Обожнюю рідкісні хвороби, а більшість лікарів навіть не пам’ятає їх назв. Я лежав на дивані у Грейс і дивився на перелік симптомів на дошці, яку вона десь для мене поцупила. Картинка ніяк не бажала складатись. Я перевів погляд на полиці і почав бездумно переглядати назви книжок. Грейс схиблена на Азії, хоча ніколи там не була. «Неймовірна мандрівка у..» Чорт, ось воно. Я передав рішення через Смола, і через два дні він сказав, що все підтвердилось. Це була найкраща новина за ці три з половиною місяці. Я навіть знову повірив у себе. А потім знову потягнулись нудотні, розписані по годинах дні.


 
rinnyДата: Воскресенье, 07.06.2009, 19:56 | Сообщение # 7
Окулист
Награды: 0

Группа: Персонал больницы
Сообщений: 101
Карма: 81
Статус: Offline
Quote (kahlan)
Грейс не схожа на Ембер

І навіть після другої частини мені вона блондинка)

kahlan,ти молодчинка!!!Не зупиняйся!!


 
kahlanДата: Воскресенье, 07.06.2009, 21:32 | Сообщение # 8
Кэлен
Награды: 0

Группа: Дежурные врачи
Сообщений: 5282
Карма: 20746
Статус: Offline
Quote (rinny)
І навіть після другої частини мені вона блондинка)

Та брюнетка вона. biggrin biggrin Вибач, але так вже вийшло. Персонажі, взагалі, як правило, роблять що їм заманеться. Я теж спочатку уявляла Грейс блондинкою, але вона "не погодилась" бути другою Ембер.


 
КризалисДата: Вторник, 09.06.2009, 14:54 | Сообщение # 9
Педиатр
Награды: 0

Группа: Персонал больницы
Сообщений: 50
Карма: 72
Статус: Offline
Еще ни одного фика на украинском читала. Классно. cool Жду продолжения.
 
kahlanДата: Вторник, 09.06.2009, 15:38 | Сообщение # 10
Кэлен
Награды: 0

Группа: Дежурные врачи
Сообщений: 5282
Карма: 20746
Статус: Offline
Розділ 1. Хаус. Глава 3.

Через три дні після останнього приїзду Вілсона та Кадді ми сидимо з Грейс у внутрішньому дворику і розмовляємо про якісь дурниці, коли вона робить несподівану заяву:
- Ніколи не думала, що бути лікарем в цій країні – це якесь рабство.
- Що ти верзеш?
- Я задіяла всі свої зв’язки, тобто колишні зв’язки тата, перетрусила весь свій список колишніх пацієнтів цієї лікарні, на яких я можу якось натиснути, зробила кілька десятків дзвінків. Марно. Нікому ти, солоденький, не потрібний. Ну майже нікому.
- Ти зробила що-о-о??? Ти взагалі з глузду з’їхала?
- Дуже доречне питання у божевільні. Заспокойся, Берті. Я була дуже обережна і говорила натяками. Твоє прізвище я не згадувала. До того ж я дещо знайшла.
- І що ж це? - я не вже не знаю, плакати чи сміятись. Чи може просто скрутити цій дурепі в’язи, щоб знала як пхати носа туди, куди її не просять.
- Шість років тому сюди потрапив такий собі Річард Келеген. Він був лікарем в невеликій, але солідній приватній клініці в Індіані, і все в нього було просто чудово. Чудова робота, чудова родина, щоправда без дітей, вдосталь грошей, престижна машина і таке інше. Аж поки в один не дуже прекрасний день від нього не втекла дружина. Якась брудна історія, я вже не пам’ятаю. Келегена це настільки вразило, що він потрапив в Мейфілд аж на три місяці.
- Чому аж сюди? В Індіанаполісі, що, не вистачає психіатричних клінік?
- Його колеги не хотіли розголосу, а один з них приятелював з нашим головним лікарем. Келеген не був пацієнтом Девіда, та я врешті дізнаюсь про всіх цікавих пацієнтів в цій клініці. А він здався мені цікавим… як і ти. Його повністю вилікували, та назад він вже повернутися не зміг. Дружина найняла спритного адвоката, і в результаті розлучення він втратив більшу частину майна. Врешті Келеген на все плюнув і влаштувався в громадську лікарню не дуже великого міста біля Бостона, зараз він там головний лікар. Здається, він виріс в тому місті.
- Келеген? Ніби я чув це прізвище. Ким він був в тій клініці?
- Здається, хірургом. Та зараз він цим не займається.
- Він закінчив університет Хопкінса?
- Ні.
- Мічиганський?
- Стенфорд. Ти з ним не вчився, я перевірила. У Келегена є вакансія, на яку він може тебе взяти. Зав. терапевтичним відділом. Думаю, випадків для діагностики там теж вистачає. Рекомендації йому не потрібні.
- Ти ж казала, він вилікувався?
- Дуже смішно. Він чув про тебе. Здається, він навіть захоплюється тобою. Тому я не думаю, що ви зустрічались. Це по-перше.
- Ідіотка, ти сказала йому, хто я і де я зараз??! -
- Припини кричати. В нього Є вакансія, та і що він може тобі зробити?
- Що ти взагалі знаєш про те, що, хто і кому може зробити? Ти сидиш тут, граєшся в свої шпигунські ігри…
- А, по-друге, я даю його лікарні гроші.
- Чудово! Ти вирішила купити мені роботу????
- Я вирішила купити тобі альтернативу.
- Я не збираюсь більше слухати цю маячню. Зателефонуй тому Келегену і скажи, що пожартувала.

Чотири дні ми не розмовляли. Я не витримав перший, бо вже дурів від самотності, та й що врешті сталося? Добрими намірами вимощена дорога до пекла, а наміри Грейс навряд чи були поганими. Тільки от ця дорога вела до пекла мене.
Я стукаю палицею в її двері. Мовчанка.
- Я знаю, що ти там, мені Смол сказав.
Двері рвучко розчиняються. З розтріпаними чорними кучерями, вона на якусь секунду видається мені схожою на Кадді.
- В мене що, роги виросли, якого чорта ти так дивишся?
- Раптом подумав, що ти сьогодні гарна, - відповідаю несподівано для себе.
Вона дивиться на мене з підозрою:
- Ти мариш?
- Жартую, ти просто відьма, - виправляю я свою помилку.
- Це вже ліпше. Заходь, - вона широко відкриває двері та йде до комп’ютера.
Я із задоволенням вкладаюсь на диван. Пару хвилин ми мовчимо.
- Я прийняв рішення.
- Твої папери он на столі.
- Я хочу поговорити з тим Келегеном.
Вона рвучко повертається до мене з виразом явного подиву на обличчі.
- Ти ж це несерйозно? Прийшов подражнитися? Підписуй вже свій контракт і забудемо про це.
- Напиши мені номер і дай мобільник, - я не дуже в це вірю, бо Грейс не дає мені чіпати ані телефон, ані комп’ютер. Їй, бачте, Девід не дозволяє. А лазити до нього в сейф і читати історії хвороб своїх пацієнтів він їй дозволяє. Грейс хвильку мовчить, потім набирає на телефоні номер, дає його мені і каже:
- Десять хвилин.
Після чого виходить з палати. Я вперше залишаюсь тут один. Прикладаю мобільник до вуха і чую приємний низький чоловічий голос:
- Келеген. Вітаю, Грейс.
- Доброго дня, доктор Келеген. Це доктор Грегорі Хаус.
Розмова продовжувалась більше ніж 10 хвилин, але Грейс не поверталась, мабуть підслуховувала під дверима. Ми з Келегеном обговорили умови, він розказав мені про мої майбутні обов’язки, сказав, що я можу починати, коли мені буде зручно. Наприкінці він зам’явся:
- Докторе Хаус! Я не маю сумніву у Вашій компетентності і не збираюсь розпитувати, чому ви залишаєте Вашу теперішню посаду. Але я хочу упевнитися, що ви добре розумієте, що наша лікарня для вас - великий крок назад не тільки у платні.
- Я все розумію, доктор Келеген. Мені це підходить. Платня мене не цікавить. Побачимось за десять днів, якщо ви не передумаєте.
- Всього найкращого. До зустрічі.

Ввічливі розмови залишають мене без сил. Господи, що я, в біса, роблю? Якесь задрипане місто, звичайна громадська лікарня, пацієнти з Медікейдом... На чорта мені це здалося? Я все одно довго не витримаю. Де той контракт?
Ні, я не повернусь в Прінстон. Не на цих умовах. Я зможу. Я ж працював в клініці стільки років. Кадді казала, що це має прищеплювати мені людяність. От і перевіримо, скільки її там прищепилося. А Кадді має зрозуміти, що…що… З яким би задоволенням я б скрутив їй шию. Вирішила остаточно виставити мене з свого життя? Ну добре, мрії іноді таки справджуються.
- Ну що? - Грейс набридає чекати.
- Я – новий начальник терапевтичного відділення у лікарні міста Барнард-Рівер. Аж двоє підлеглих. Хоча платня, ніде правди діти, просто смішна, тобі варто збільшити пожертви. Починаю через 10 днів.
Вона щось не радіє:
- Ти там і тижня не протримаєшся.
- То навіщо ти мені це пропонувала?
- Щоб ти зрозумів, що той контракт з Прінстон Плейсборо – справді єдиний вихід.
- Он як, - підступність Грейс мене чомусь не дивує. – Ти помиляєшся. Лікарня Прінстон Плейсборо обійдеться без мене, а я без неї. Та досить про це. Мене більше цікавить, як звідси втекти.
Грейс дивиться на мене ошелешено, та я не жартую. Три місяці після виписки я мав продовжувати приймати винятково не опіатні знеболювальні. Допомагали вони погано, але Смол був упевнений, що біль в нозі поступово зменшиться. Цікаво, з якого дива? Якби в нього так боліла нога, він би не розводив ці теревені про психосоматику. Його, мабуть, Вілсон навчив. Найгірше, що на ці три місяці мені мали імплантувати капсулу з налтрексоном і поки його дія не закінчиться, я просто не зможу прийняти вікодин чи щось інше, що мені справді допоможе. Процедура була призначена на завтра. Але якщо я заберусь звідси раніше…

- Ти ж це можеш. У тебе є ключі. Впевнений, серед них є якийсь від зовнішніх дверей. Ти випустиш мне звідси, за десять годин я доберусь до Прінстона, заберу свої документи та речі, і зникну.
- Ні, - швидко відповідає вона.
- Чому ні?!!
- Вибач, Берті, але ти вийдеш звідси з налтрексоном між лопатками і в той день, який для цього призначено. Ніяких неприємностей для Девіда. Ніяких втеч. Вибач, але цього не буде. Та й якщо б ти і втік, то це виявилось би через пару годин, і в Прінстоні на тебе вже чекатимуть твої любі друзі. Дуже сумніваюсь, що після цього в тебе взагалі буде якесь майбутнє.
- А якщо я не втечу, мене забере Вілсон, відвезе до себе, і я вже ніколи не потраплю в той Барнард-Рівер, як ти це не розумієш? Я просто не зможу зробити це з ним.
- А нишком втекти від нього ти можеш? Боягуз нещасний. Якщо спокуса залишитися в Прінстоні така велика, чого б тобі просто їй не піддатися? – Грейс дивиться на мене з сумішшю співчуття та відрази.
- Ні. Придумай щось.
- Якщо ти обираєш Барнард-Рівер, налтрексон залишається. Якщо ні – роби, що хочеш.
Я кілька секунд мовчу. Цю відьму не переконаєш.
- Добре, хай йому біс, але ти потрапиш за це в пекло.
- Я вже там, Берті. Поговоримо завтра. Після твоєї процедури.

Грейс влаштувала все якнайліпше. За три дні до моєї виписки вона подзвонила Вілсону, сказала, що вона асистент Смола та повідомила, що мене виписують на два дні пізніше, бо в мене виникли побічні ефекти від налтрексону, і лікарі не хочуть ризикувати. Вілсон ніби нічого не запідозрив.
Вранці призначеного день я склав свої речі, підписав папери та у супроводі медсестри вийшов до приймального покою. Там на мене вже чекав Смол. Ми потиснули один одному руки та попрощалися.
- Хіба Вілсон не зайде? – спитав він.
- Ні, я попросив його почекати в машині. Я хочу вийти звідси сам, так само як і зайшов.
Смол кивнув:
- Зрозуміло. Через три місяці чекаю вас на консультацію.
Я вийшов за двері, де на мене чекала Грейс. Вона простягнула конверт з кількома купюрами, бо я не мав з собою ані ні копійки. Я подякував та сховав гроші в кишеню.
- Прощавай, Берті, - промовила вона з кривою посмішкою.
- Грейс…, - почав я та вона мене перебила:
- Припини. Не розчаровуй мене. Ніколи, чуєш, ніколи сюди не повертайся.
- Грейс…
- Ось номер. Ти можеш зателефонувати на нього, якщо тобі буде зовсім непереливки і просто не буде вже кому дзвонити. Там автовідповідач. Скажеш, де ти, тобі допоможуть. Я дала інструкції моїм адвокатам. Іди, - вона тицьнула мені у руку папірець, повернулась та зникла за дверима.

Я кілька секунд постояв на ганку, тоді, важко опираючись на палицю, спустився сходами та пішов до машини, що чекала мене за сто метрів від входу. На той випадок, якщо Смол подивиться у вікно, Грейс замовила в якомусь агентстві таку саму модель, як і машина Вілсона. Я закинув чемодан на заднє сидіння і сів поруч з водієм.
- На станцію.

Поїзд приїхав до Прінстона о дев’ятій вечора, і я був до біса стомлений. Біль в нозі вже дійшов до стадії «майже нестерпний», отож я закинув в рот останню на сьогодні пігулку та вийшов на перон. Перше, що я там побачив, була огидна фізіономія санітара Джо, що сидів на лавці і нахабно посміхався мені в обличчя.
- Я вже на тебе зачекався, - сказала ця істота і сплюнула собі під ноги. З яким задоволенням я б зацідив йому в пику та, на жаль, не сьогодні.
- Не знав, що ти не вмієш читати. Он там бачиш дошку? Що написано? Р.О.З.К.Л.А.Д.
- - Слухай, розумнику, ліпше не дратуй мене. Давай до справи, - він дістав з кишені пластиковий пакет і потрусив їм. В пакеті заторохтіло щось дуже схоже на пігулки в пластикових баночках. Мій Вікодин, бодай б йому.
- Шість там, де ти сказав, і дві, про які ти забув, - він аж світився самовдоволенням.
- Більше нічого не вкрав? – ущипливо спитав я.
- Пішов ти. Коробки для речей на підлозі, машина приїде завтра о восьмій ранку, тож не примушуй хлопців чекати. Їжа на столі. Ключ я поклав на місце. Ну бувай.
Він встав і, насвистуючи, пішов до поїзда. Я дивився йому вслід без захоплення. Цей мерзотник нишпорив у моїй квартирі! Та що поробиш, це була умова Грейс , і вона не бажала поступатись. Хоча я не думав, що вона найме для цього Джо.
Часу в мене залишалось до біса мало, і я поспішив до стоянки таксі. Через п’ятнадцять хвилин я нарешті буду вдома.


 
rinnyДата: Вторник, 09.06.2009, 16:53 | Сообщение # 11
Окулист
Награды: 0

Группа: Персонал больницы
Сообщений: 101
Карма: 81
Статус: Offline
Quote (kahlan)
З розтріпаними чорними кучерями, вона на якусь секунду видається мені схожою на Кадді.

biggrin

Нові підлеглі)Подивимось)


 
KinshasaДата: Среда, 10.06.2009, 12:59 | Сообщение # 12
Кардиолог
Награды: 0

Группа: Персонал больницы
Сообщений: 763
Карма: 849
Статус: Offline
Quote (kahlan)
Тоді мені ще марилась Ембер, її постійний шепіт ніби висмоктував з мене останні сили.

sad
Справді класно! smile
Ніхто в фанфіках не хоче просто вилікувати Хауса і повернути головою Діагностичного відділення в ПП smile Хаус в іншому місці, на іншій посаді - це щось неймовірне, подивимось, що буде далі...


Сообщение отредактировал Kinshasa - Среда, 10.06.2009, 13:26
 
RockSashka13Дата: Среда, 10.06.2009, 14:55 | Сообщение # 13
Терапевт
Награды: 0

Группа: Персонал больницы
Сообщений: 85
Карма: 65
Статус: Offline
Уря!!
Нарешті можна почитати про Хауза українською! beer


 
kahlanДата: Четверг, 11.06.2009, 15:55 | Сообщение # 14
Кэлен
Награды: 0

Группа: Дежурные врачи
Сообщений: 5282
Карма: 20746
Статус: Offline
Розділ 2. Кадді. Глава 4.

Початок червня

Пів на восьму, мені вже давно час додому. Господи, як болить голова, просто зараз лусне, ще й шия до того затерпла. Півдня день зі спонсорами, пів дня – атестація медсестер, от і не дивно. Чорт! Знову сьогодні не встигну до спортзалу, вже другий раз на цьому тижні. Та нічого, підемо з Рей погуляємо, я вже третій день це собі обіцяю. В парку має бути вже не спекотно, хоча сьогодні на вулиці просто пекло якесь, навіть дивно для початку червня. Стукіт в двері. Ну, хто там ще?
- Заходь, Кемерон, щось у швидкій? – я щиро сподіваюсь, що це ненадовго.
- Я хотіла спитати про Хауса.
- Що про Хауса?
- Вілсон позавчора був у нього, нічого не хоче розповідати, каже, що навідувати його не можна. Я подумала, що може ви…, - не закінчивши фразу. вона замовкає.
- У Хауса зараз не найкращий період, - відповідаю, знаючи, що Кемерон цим не задовольниться.
- Та вже місяць минув, як його немає! Скільки буде продовжуватись та детоксикація? Що з ним насправді таке?
- Те, що й останні десять років. Тільки у набагато гіршій формі.
Вона мовчки сідає на стілець і деякий час розглядає мій килим. Потім рвучко піднімає голову:
- Це з ним сталось через.. через Вас? – вона дивиться мені прямо у вічі та очікує на відповідь, не стримуючи хвилювання.
- Через мене? Кемерон, про що ти говориш?!
- По лікарні ходять чутки, що між Вами.. щось сталося. Те, що він зробив у холі, - це занадто, занадто навіть для Хауса. Між вами щось насправді сталося? І що було потім? Чому він це зробив? Ви злякались? Не захотіли продовження? – вона втрачає над собою контроль.
- Кемерон! Цим чуткам вже багато років, і в них ніколи не було ані краплини правди, - я починаю лютувати. – Кемерон, заради бога, ти ж чудово знаєш Хауса. Він і раніше робив усілякі непристойні заяви щодо мене. Просто цього разу він перетнув у своїх витівках усяку межу.
- Так, але раніше після цього він не зникав на цілий місяць! Та не лягав в якусь реабілітаційну клініку! Ви ж його не звільнили! Що з ним таке насправді? – вона не збирається відступати.
- Кемерон, між нами нічого не було. У Хауса серйозні проблеми. Не через мене. Через нього самого. Вибач, але це все.
Вона киває та стрімко виходить з мого кабінету. Я важко зітхаю.

Іноді я щиро не розумію, як взагалі витримала стільки часу на тому весіллі Чейза та Кемерон. Все було точно, як показують у кіно: чудовий день, красуня-наречена у білій сукні, сяючий наречений, багато гостей, щирі вітання, сльози розчулення… Навколо всі раділи, а я відчувала лише нестримне бажання втекти. На щастя, посада головного лікаря навчила мене багатьом речам, і, найголовніше, в будь-якій ситуації тримати обличчя. В той день це уміння мені ой як знадобилося, здається, я навіть посміхалась. Рей в новій суконці товклась в мене на колінах, витягувала голівку, намагаючись роздивитись людей довкола. Всі робили мені компліменти, яка в мене гарнюня - дочка, та, слава Богу, не дуже звертали увагу на моє не дуже радісне обличчя. Потім Рей розплакалась, бо захотіла спати, і я тихенько поїхала додому.

Може, треба було розповісти Кемерон? Ніхто, крім нас з Вілсоном, не знає, що у Хауса були галюцинації. Спочатку ми сподівались, що він пробуде в тій клініці десь тижнів три, але позавчора лікар Смол сказав, що потрібно набагато більше часу, можливо, кілька місяців. Вілсон наполягає, що ми мусимо погодитись на це, бо іншого шансу не буде. Можу тільки уявити, що подумає про це Хаус. Я так і не змогла примусити себе поїхати туди. Можливо, наступного разу. Власне детоксикація вже позаду, але для нього то було не найстрашніше. Не опіатні знеболювальні слабкіші за вікодин, а Хаусу їх треба буде приймати ще кілька місяців. Смол каже, якщо він зірветься, то невідомо, чим це може закінчитись.

Ну добре, але я ж не зможу стільки часу робити вигляд, що нічого не відбувається. Отже, треба вигадати якусь версію, чому Хауса не буде, і призначити Формана тимчасово виконувати обов’язки начальника відділу. Звісно, перше, що він спитає: наскільки тимчасово? А якщо Хаус взагалі не зможе повернутися? Чорт, я зараз збожеволію від цього. Треба іти додому.

Через два дні я викликаю Формана до себе. Місяць, що минув з того дня, як Хаус «поїхав», відділ діагностики пропрацював взагалі без начальника, але й справу за цей час я дала їм тільки одну. Вигадала, що Хаус взяв відпустку з особистих причин, хоча потім Вілсон сказав Кемерон, що він у реабілітаційній клініці. Тільки не зізнався, ЧОМУ. Не думаю, що цим трьом подобається працювати лише в клініці, але досі вони мовчали, навіть Форман не приходив. Мабуть, сам себе призначив головним, а Тауб та, тим більше, Тринадцять не сперечались. Мені, взагалі, не дуже подобається ця ситуація з Форманом та Тринадцять та вже нехай. Потім розберусь.

- Доброго ранку, доктор Кадді! – Форман виглядає свіжим, підтягнутим та зібраним. Як завжди.
- Доброго ранку, доктор Форман, як справи?
- Немає пацієнтів, немає і справ, - а це вже звучить як виклик.
- Он як? Що ж, сьогодні це зміниться. Я призначаю тебе виконувати обов’язки начальника діагностичного відділу. Поки на три місяці. На додачу маєш справу: хлопчик, сім років, в швидкій чотири години не могли зупинити кров з носа. Мати запевняла, що він не падав, ні з ким не бився, його теж ніхто не чіпав . Виписали, наступного дня те саме. Всі аналізи в нормі. Вперед.
-
- Хауса не буде ще три місяці?!- Форман явно спантеличений.
- Так. Будете давати собі раду без нього.
- Але, що, в біса, відбувається?! Він раніше ніколи і на два тижні не від’їжджав, а зараз… Де він – відомо лише Вам та Вілсону. Зв’язатись з ним неможливо. Останнім часом перед … перед відпусткою він був якийсь дивний, сумнівався в своїх рішеннях, але потім це ніби минулося. Чи не минулось?
- Не минулось, - несподівано я наважуюсь сказати більше, ніж звичайно. - Я розумію, що вас всіх це хвилює, але я не можу про говорити. Не можу і не збираюсь. В Хауса є проблеми, він їх вирішує. Це все.
- Але нам потрібен ще хтось! Після … після загибелі Картнера ми це не обговорювали, Хаус ніби не збирався когось наймати, але тепер…, - Форман замовкає, явно очікуючи на мою реакцію.
- Ні. Принаймні наступні три місяці. Будуть труднощі – підключай Кемерон та Чейза. Впевнена, вони залюбки тобі допоможуть. Ви ж тоді впорались і з балериною, і з тим хлопцем, у якого одна рука робила, що їй заманеться.
- А якщо Хаус взагалі не повернеться?
Я деякий час мовчу та роздивляюсь візерунок на кріслі. Якби би мені хотілось знати відповідь на це питання! Нарешті я дивлюсь Форману у вічі:
- Ми поговоримо про це в кінці вересня.

Через десять днів після тієї розмови я нарешті зважуюсь поїхати з Вілсоном в Мейфілд навідати Хауса. Через поганий прогноз погоди ми вирішили їхати машиною, бо я страшенно боюсь потрапити на літаку в грозу. До Мейфілда триста миль, дорога зайняла більше шести годин. Ми здебільше мовчали, думали кожен про своє, я навіть намагалась працювати, бо взяла з собою ноутбук, але швидко це покинула.
- Хвилюєшся? – питає Вілсон, аби чимось перебити мовчанку.
- Ні. Тобто, так. Мене вже просто трусить. Не знаю, що йому говорити, про що питати. Якийсь туман в голові. Вілсон, я хочу втекти, - в мене несподівано розпочинається паніка.
- Лізо, заспокойся. Ми вже через годину будемо на місці. Смол мені вчора телефонував, казав, що Хаусу трохи ліпше. В нього там навіть подружка з’явилась.
- Ідіотський жарт, - кажу я і відвертаюсь до вікна.
- Та це ніби не жарт. Я її бачив минулого разу. Вона чимось схожа на тебе.
- Вілсон!
- Вибач, Лізо, просто я теж як на голках. Щиро кажучи, не знаю, як Хаус відреагує на твою появу. Він не згадував про тебе ці півтора місяці, і я теж мовчав, бо не знав, у що це виллється. Мені ніяк з голови не йдуть ті останні дні. Те, який він був щасливий, коли думав, що… що у вас щось було. Як його мучило і дратувало, що він не може зрозуміти твою поведінку. А найголовніше – це його очі, коли ти його привела до мене, коли він зрозумів, що то були лише галюцинації. І я вибачити собі не можу!
- Вибачити собі? Що вибачити? – я його не розумію.
- Що я теж в це повірив! Я ж знав, що йому вже кілька днів ввижалась Ембер, що нічого не допомагало позбутись цих марень. Він же майже погодився їхати в клініку! Я мав, мав зрозуміти, що ти просто не погодилась би проводити йому детоксикацію вдома, а тим паче… Я ніби теж марив. Ще й під’юджував його. Та добре, вибач, – Вілсон замовкає та намагається зосередитись на дорозі.
- Думаєш, Хаус пам’ятає про те?
- Ти і сама знаєш, що так. Можливо, що він не хоче пам’ятати, можливо, йому навіть соромно, але він не зможе про це забути. Його мозок створив реальність, в якій він нічим не жертвував і здобував все: звільнення від болю, звільнення від вікодину і кохану жінку.
- Він мене не кохає!!!
- Може й ні, Ліза, може і ні. Майже напевно, що ні. Але він думав, що так. Та справа не в цьому. Він вірив, що ти кохаєш його, тільки боїшся зізнатися. Заради Бога, будь обережна.

Можна було і не їздити. Ми поводились як далекі родичі на похороні: короткі запитання, короткі відповіді. Привіт, до побачення, от і все. Навіть не знаю, чого я чекала. Чи чого він чекав?
Доктор Смол каже, що ситуація не безнадійна, але більше ніяких опіатів, принаймні не одразу після клініки та не в колишніх дозах. Та Хаус же не втримається, навіть якщо захоче. Біль сильніший за нього, щоб він там не казав. Смол розповідав Вілсону про якісь інші методики, та я в це не вірю. Поки існує Вікодин, Хаус не піде на щось інше. Чесно кажучи, зараз я не уявляю, що він повернеться в Прінстон. Навіть не знаю, чи хочу я цього.




Сообщение отредактировал kahlan - Пятница, 12.06.2009, 13:54
 
RockSashka13Дата: Суббота, 13.06.2009, 23:06 | Сообщение # 15
Терапевт
Награды: 0

Группа: Персонал больницы
Сообщений: 85
Карма: 65
Статус: Offline
Супер!!
Дуже гарно і сумно...
Аж плякать хо cry cry cry


 
Форум » Фан-фикшн (18+) » Общие фанфики » ***Різдвяні подарунки (Про Хауса в клініці та після (укр))
  • Страница 1 из 9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 8
  • 9
  • »
Поиск:



Форма входа

Наш баннер

Друзья сайта

    Smallville/Смолвиль
    Звёздные врата: Атлантида | StarGate Atlantis - Лучший сайт сериала.
    Анатомия Грей - Русский Фан-Сайт

House-MD.net.ru © 2007 - 2009

Данный проект является некоммерческим, поэтому авторы не несут никакой материальной выгоды. Все используемые аудиовизуальные материалы, размещенные на сайте, являются собственностью их изготовителя (владельца прав) и охраняются Законом РФ "Об авторском праве и смежных правах", а также международными правовыми конвенциями. Эти материалы предназначены только для ознакомления - для прочих целей Вы должны купить лицензионную запись. Если Вы оставляете у себя в каком-либо виде эти аудиовизуальные материалы, но не приобретаете соответствующую лицензионную запись - Вы нарушаете законы об Интеллектуальной собственности и Авторском праве, что может повлечь за собой преследование по соответствующим статьям существующего законодательства.